Čtvero středozemských čmáranic

10. listopadu 2017 v 22:19 | Aegeri |  Středozemě
Přeji pěkný melancholický podzimní večer.
Poslední dva měsíce jsem to tu trochu zanedbávala. Snad Valar odpustí :) Tu jest čtveřice akvarelů na motivy JRRT. Téměř všechny (Až na Lúthien) nejsou příliš epické. Baví mě zpracovávat intimnější a poklidnější části příběhu. Člověk si hezky pohraje s atmoškou a tak... :)
OSLAVA BILBOVÝCH NAROZENIN
Tento obrázek je z konce září. Plus mínus se tedy časově shoduje s tématem. A je na něm také znát doznívající léto. Pro mě to není úplně obvyklé téma - zářicí slunce a louka...

...
Uplynulo dalších dvanáct let. Pytlíkové každoročně pořádali velmi veselé oslavy narozenin ve Dně Pytle, ale bylo zřejmé, že na letošní podzim se plánuje něco úplně výjimečného. Bilbo se měl dožít stojedenáctin, 111, dosti zvláštního čísla a na hobita velmi úctyhodného věku (Starý Bral sám se dožil jen 130), a Frodovi mělo být třiatřicet, 33, číslo důležité: den jeho plnoletosti.
...
J.R. R. Tolkien, Pán prstenů - Společenstvo prstenuVOD PONÍKA
K této ilustraci můžu snad říci jen toto, puste si tuto písničku z Písní Středozemě!!LÚTHIEN PŘED MORGOTHEM
K této ilustraci mě vlastně přivedl Projekt ilustrace, kde říjnové téma bylo "koruna." Jo to je krásné téma, volající po nějakém epickém zpracování. Na Projekt nakonec putoval jiný obrázek, ale Morgotha s korunou se silmarily jsem si prostě nemohla odpustit! :)

...
Nezastrašil ji; řekla mu své jméno a nabídla se, že mu zazpívá po způsobu potulných pěvců. Morgoth se zahleděl na její krásu a v mysli se mu zrodila zlá žádost a úklad temnější než všechny, které mu vyvstaly v srdci od chvíle, kdy prchl z Valinoru. Tak se dal ošálit vlastní zlobou; pozoroval ji totiž, nechával ji chvíli na svobodě a tiše se kochal svou myšlenkou. Tu se mu náhle ztratila z očí a ze stínů zazněla píseň tak nevýslovné líbeznosti a tak oslepující moci, že chtě nechtě poslouchal, a přišla na něho slepota, když bloudil očima sem a tam a hledal ji.
...
J.R. R. Tolkien, SilmarillionBRATŘI
A opět můj oblíbený motiv bratrů Faramira a Boromira. A s oblíbenou Eärendilovou hvězdou :) Tentokrát v zimním hávu. I tady si dovolím navázat textem z knihy, myslím, že říká vše potřebné.

...
Přesto mezi bratry panovala velká láska už od dětství, kdy byl Boromir bratrovi pomocníkem a ochráncem. Nikdy od té doby mezi nimi nevyvstala řevnivost, či soupeření o otcovu přízeň nebo lidskou chválu. Faramirovi se zdálo nemožné, že by v Gondoru mohl někdo soupeřit s Boromirem, Denethorovým dědicem. A stejně smýšlel Boromir. Přesto zkouška ukázala opak.
...
J.R. R. Tolkien, Pán prstenů - Návrat krále (dodatky)


...
Koukám, že je to plus mínus rok co jsem se tu usadila a tak nějak s blogem bojuju (občas se nechce nic dělat, lenosti neporučíš). Zkrátka děkuji všem co sem za ten rok zavítali :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 13. listopadu 2017 v 18:32 | Reagovat

Já pořád nemůžu z toho, jak jsi toho elfíka u hospody dělala podle sebe...

2 Šárka Šárka | Web | 13. listopadu 2017 v 20:35 | Reagovat

Huráá! Tak Tě tu taky vítám zpět!
Miluju ty obrázky všechny, ale nejvíc asi hned ten první- vzbuzuje takové sentimentální pocity. Divák si snadno připadne jako Frodo vzpomínaje na velkou oslavu, kdy byl svět ještě v pořádku. :)

3 tolkien-maenas tolkien-maenas | 15. listopadu 2017 v 17:41 | Reagovat

[1]: Jednou namaluju elfa ehm ... v náladě, a hned je to namalované podle mě :D :D koukám, že tohle mi Irith už neodpáře :D

4 Irith Irith | Web | 25. listopadu 2017 v 17:44 | Reagovat

[3]: No tak se na toho elfíka podívej - jasná podoba :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama