Maglor a Himling

30. července 2017 v 14:49 | Aegeri |  Středozemě
Zdravím.
Ani zdaleka nemám na malování tolik času, kolik bych si přála. Potřebuji do konce srpna dodělat kostým na sindarského vlajkonoše. A dny se rychle krátí. Do toho ještě práce na plný úvazek. A také musím pracovat na soutěži O Gondorský semenáček. Kéž by měl den alespoň 48 hodin! Takže za tento měsíc jsem stihla dodělat jen dvě ilustrace.


Obě jsou (jak jinak) ze světa Ardy. Vážou se tématicky k jednomu příběhu. Příběhu Maglora, druhého ze sedmi synů Fëanora a Nerdanel. Maglor byl mírnější povahy, talentovaný pěvec a básník. Se svými bratry však v Tirionu složil Fëanorovu přísahu a vydal se tím na cestu zkázy a utrpení, která z ní vzešla. Taková byla touha po ukradených silmarilech.

Se svými bratry se Maglor usadil ve Východním Beleriandu. Do té doby než byla zničena po bitvě Dagor Bragollach. Maglor a jeho lid našli útočiště v Himringu, pevnosti Maglorova bratra Maedhrose. Himring padl o několik let později v bitvě Nespočetných slz. Když silmaril, který získali Beren a Lúthien z Morgothovy koruny, zdědil jejich syn Dior, Fëanorovci se dožadovali jejich vydání. Když neuspěli, odhodlali se k útoku a došlo na druhé zabíjení rodných, kde zahynuli tři z bratrů. Přísaha nenechala Fëanorovi syny v klidu a po nějaké době se pokusili získat klenot zpátky. Silmaril byl v držení Elwig v ústí Sirionu. Nastalo třetí zabíjení rodných. Poslední ze sedmi, Maendhros s Maglorem tu zajali Elronda a Elrose.

Po válce hněvu, Valar odebrali Morgothovi zbylé dva silmarily. Maendhros s Maglorem klenoty ukořistili. Nárokovali si jej stále jako dědictví. Avšak za vykonané skutky je klenoty začaly nesnesitelně pálit do rukou... ztratili na silmarily právo. Meandhros v zoufalství a bolesti skočil se silmarilem do ohnivé propasti. Maglor - poslední se sedmi - hodil silmaril do mořské hlubiny. Od té doby prý putuje v zoufalství po mořském břehu a zpívá teskné písně...


Maglor na břehu moře

Himring původně stával na severní hranici Východního Beleriandu. Jednalo se o kopec s plochým vrškem. Kopec si pro vybudování svého útočiště vybral Maendhros, prvorozený syn Fëanora. Citadela přežila Dagor Bragollach a stala se útočištěm mnoha uprchlíků. Jak již bylo řečeno v bitvě Nespočetných slz Himring padl. Z původní mocné pevnosti se stala ruina. Když nastala Válka hněvu a většina Beleriandu se ocitla pod vodou, z kopce se stal ostrov Himling.

opuštěný Himling


Hezké prázdninové odpoledne!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 27. srpna 2017 v 22:38 | Reagovat

A já jsem stejně přesvědčená, že Maglor už hrát nemohl, když měl spálenou ruku :-)

2 Aegeri Aegeri | Web | 8. září 2017 v 22:28 | Reagovat

[1]: Tak mohl ji jen přidržovat, nebo jen vybrnkávat jednoduché melodie, já bych se zoufale snažila malovat i se spálenou rukou, nebo se naučila malovat druhou. Nebo aspoň se čtvrtkou v ruce vzpomínala na časy, kdy jsem ještě malovat mohla. A taky to bylo jediné co mu ze života zbylo - vzpomínky a talent. A tak nějak si nedokážu tohoto elfa bez harfy představit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama