Fingolfinův boj

15. února 2017 v 19:04 | Aegeri |  Středozemě
Mae Govannen,
tentokrát jsem si vzala na paškál dalšího noldoráka :) - není jím nikdo jiný než Fingolfin, velekrál Noldor, který se proslavil zejména svojí (pošetilou?) odvahou postavit se Temnému pánovi Morgothovi a nechat se jím zabít.... osudová chyba? Možná. Každopádně dobré téma na zpracování do soutěže Gondorský Semenáček blogu Mittalmar, kde zadaní znělo právě "Osudová chyba".


Fingolfin se narodil Finwëmu a jeho druhé ženě Indis, jeho první žena Míriel, se kterou měl prvorozeného syna Fëanora, zemřela. S Indis měl Finwë ještě jednoho syna Finarfina. Oba bratři se se svým nevlastním bratrem Feanorem neměli příliš v lásce. To nakonec vedlo k roztržce mezi Noldor. Ač na spoustě ilustrací mívá Fingolfin světlé vlasy, po svém otci podědil vlasy tmavé. Fingolfin pojal za svou manželku Anairë, se kteou měl syny Fingona, Turgona, Argona a dceru Aredhel.

Nejdříve se zdráhal, pak se ovšem připojil k Fëanorovi v pronásledování Morgotha do Středozemě. Byl však v Alqualondë Fëanorem zrazen, když po přeplutí Fëanor odmítl vyslat zabrané lodě zpět Fingolfinovi a jeho lidu. Místo toho je spálil. Fingolfin pak byl nucen vést svůj lid na sever přes Helcaraxë "ledovou tříšť." V těchto ledových pustinách zemřelo mnoho elfů, včetně ženy jeho syna Turgona, Elenwë.

Krátce po smrti svého nevlastního bratra Fëanora, byl zvolen velekrálem Noldor, poté co se titulu vzdal nejstarší Fëanorův syn Maedhros. Se svým lidem se usadil u severního konce jezera Mithrim v zemi Hitlum, kterou bránil před Morgothovými útoky až do ničivé Bitvy náhlého plamene v roce 455 Prvního věku. Morgoth překvapil své nepřátele a elfové byli krutě poraženi. Fingolfin v hněvu a domnění, že je již vše ztraceno a že Temný pán zvítězil nadobro, vzal meč Ringil a sám se rozjel k branám Angbandu a vyzval Temného pána na souboj. Morgoth ač nerad, výzvu přijal. V souboji mu Fingolfin zasadil sedm ran. Morgoth byl však příliš silný soupeř. Fingolfina zabil.

Tělo velekrále zachránil pán orlů Thorondor (ano orli vždy vyřeší jakýkoliv problém Smějící se) a odnesl jej do Gondolinu, kde byl synem Turgonem pohřben.
...


formát: A2 (420 x 594 mm)
technika: černý centropen, akvarelové pastelky, vodovky

V soutěži se ilustrace umístila na druhé příčce. Šárko byla čest prohrát právě s tebou!! Smějící se Konkurence k prohlednutí zde!
...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama