Únor 2017

Helcaraxë a Eärendil

21. února 2017 v 10:24 | Aegeri |  Středozemě
Suilad,
Snažila jsem se neflákat, a o svém volném čase (kterého je pomálu) se pilně věnovala ilustrování Středozemě (jak jinak, že - ale začíná se to vyplácet, dostala jsem se na TolkienGateway!!!). A tohle se urodilo za poslední tři týdny (plus pár přípravných skic a dvou úvodních ilustrací na blogy). Přešla jsem plně na akvarelové barvy, zjistila jsem, že to co pastelkama čmářu týden, to vodovkama stihnu za jeden den. A taky se to lépe skenuje, už kvuli věrnosti barev. A v neposlední řadě jsem si strašně oblíbila prvek náhody - nikdy dopředu stoprocentně nevíte jak se vám barvy rozpijí a zaschnou...

Fingolfinův boj

15. února 2017 v 19:04 | Aegeri |  Středozemě
Mae Govannen,
tentokrát jsem si vzala na paškál dalšího noldoráka :) - není jím nikdo jiný než Fingolfin, velekrál Noldor, který se proslavil zejména svojí (pošetilou?) odvahou postavit se Temnému pánovi Morgothovi a nechat se jím zabít.... osudová chyba? Možná. Každopádně dobré téma na zpracování do soutěže Gondorský Semenáček blogu Mittalmar, kde zadaní znělo právě "Osudová chyba".

Sněhurka

2. února 2017 v 15:05 | Aegeri |  Čmárání pro zábavu
Zdravím.
Venku sníh a mráz, vedle na stole horky černý čaj a opodál na posteli spí do klubíčka stulená Kočka (naše kočka se opravdu jmenuje Kočka). Taková čtvrteční odpolední idylka -- aneb ať žije jednodenní pracovní volno. Také jsem si koncem ledna odbyla pohádkové téma na projektu ilustrace - Sněhurka. Bylo to trošku dobrodružné, ilustraci jsem začala na Tolkienconu, ovšem jsem ji tam nechala i s dalšíma skicama, docela by mě mrzelo o ně přijít (samozřejmě se za pár dnů našly). Tak jsem načala další verze, protože nás tlačil čas (jedna z nich byla i jedna středozemská), ovšem nakonec zvítězila tato. Ano, není jako ta klasická od Disneyho, ale jsou tu zakomponované svítící houby!!!